Technické informace

Světelné kategorie

CAT. 0 CAT.0 100 - 80% PROPUSTNOST VIDITELNÉHO ZÁŘENÍ. Pro extrémně špatné světelné podmínky.
CAT. 1 CAT.1 80 - 43% PROPUSTNOST VIDITELNÉHO ZÁŘENÍ. Čiré nebo mírně zabarvené pro špatné světelné podmínky.
CAT. 2 CAT.2 43 - 18% PROPUSTNOST VIDITELNÉHO ZÁŘENÍ. Mírně zabarvené pro střední až jasné světelné podmínky.
CAT. 3 CAT.3 18 - 8% PROPUSTNOST VIDITELNÉHO ZÁŘENÍ. Silně zabarvené pro jasné až extremně jasné světelné podmínky.
CAT. 4 CAT.4 8 - 3% PROPUSTNOST VIDITELNÉHO ZÁŘENÍ. Velmi silně zabarvené pro vyjímečně jasné světelné podmínky. Nedoporučuje se pro řízení.

Barvy čoček

CAT. 1

CLEAR Clear Čiré čočky. Používají se v noci nebo při špatných světelných podmínkách. Chrání také oči proti nečistotám a větru.
CITRUS Citrus Žluté zabarvení čoček. Vysoká rozlišovací schopnost, ideální do špatných světelných podmínek.

CAT. 2

HIGH DEFINITION LENS High definitions lens Čočky s vysokou rozlišovací schopností vhodné pro střední až jasné světelné podmínky. Mírně růžovo-fialové zabrvení zmírňuje kontrast mezi modrou a zelenou barvou spektra. Vynikající kontrast ve špatných světelných podmínkách a dostatečná ochrana při jasnu. Ideální pro přírodní sporty, zejména golf.
BG24 - BROWN GRADUATED Brown graduated Hnědé stupňované zabarvení. BG24 jsou obdobné jako BG12, ale mají mírnější zabarvení a proto patří do CAT. 2. Vhodné spíše jako každodenní než sportovní brýle.
SG24 - SMOKE GRADUATED Smoke graduated Kouřové stupňované. SG24 jsou obdobné jako SG12, ale mají mírnější zabarvení a proto patří do CAT. 2. Vhodné spíše jako každodenní než sportovní brýle.

CAT. 3

B11 BROWN Brown Naše hnědé čočky výborně redukují prudké světlo. Jsou účinné i v proměnlivých světelných podmínkách a pomáhají snižovat namáhání očí.
VE5 VERMILION Vermilion Jedinečný růžový odstín těchto čoček funguje skvěle v celém rozsahu. Šedé probarvení zajišťuje přirozenou prostupnost barev, růžová pak zesiluje červenou, zelenou a žlutou a současně eliminuje modrou část spektra. To zesiluje vnímání detailu a výrazně snižuje únavu očí. K dispozici také v CAT. 4.
DRIVING - VERMILION Driving Růžové pro řízení. Tyto čočky jsou „měkké“ pro oko, redukují prudké světlo a ponechávají přirozenou rovnováhu barev. Zvyšují ostrost při špatných světelných podmínkách a snižují únavu očí.
S11 SMOKE Smoke Tyto kouřové čočky propouštějí celé barevné spektrum. Nemění vnímání barev a jsou vhodné pro celodenní nošení při jasných světelných podmínkách. K dispozici také v CAT. 4.
S15 SMOKE Smoke Podobně jako S11, propouštějí celé barevné spektrum. Nemění vnímání barev a jsou vhodné pro celodenní nošení při jasných světelných podmínkách.
G15 GREEN Green Zelené čočky vynikají univerzálností použití. Výrazně snižují únavu očí při jasných světelných podmínkách a současně posilují rozlišení ve špatných světelných podmínkách.
RED MIRROR Red Mirror Červené zrcadlové. Silně zabarvené čočky s šedým základem do jasných až extrémně jasných světelných podmínek.
BLUE MIRROR Blue Mirror Modré zrcadlo. Silně zabarvené čočky s šedým základem do jasných až extrémně jasných podmínek.
POLARISED - S11 SMOKE Polarised smoke Polarizační kouřové. Naše zdokonalené polarizační čočky eliminují nepříjemné odlesky. Jedinečné pro cyklistiku, řízení, zimní a vodní sporty.
POLARISED - BLUE MIRROR Polarised blue mirror Polarizační – modré zrcadlo. Tyto čočky jsou mírně zabarvené a s modrou zrcadlovou vrstvou.
SG12- SMOKE GRADUATED Smoke graduated Kouřové stupňované čočky jsou tmavší v horní části a světlejší v dolní. Vhodné pro módní brýle, poskytují dostačnou ochranu v rámci CAT. 3. Nedoporučujeme pro zimní a vodní sporty.
BG12 - BROWN GRADUATED Brown graduated Hnědé stupňované zabarvení. Obdoba SG12, ale s hnědým zabrvením.

Druhy světla a UV filtry

UVC 200 – 280nm Způsobuje rakovinu kůže.
UVB 200 – 315nm Způsobuje popáleniny kůže.
UVA 315 -380nm Způsobuje stárnutí kůže.
Infračervené světlo Způsobuje poškození očí, zejména ve vysokých nadmořských výškách.
Modré světlo Způsobuje únavu očí a obtíže s ostřením.

Použité materiály

Rámečky nezničitelný Nylon 66 nebo TR90.
Skla Karbon 8™ s hydrofobní a olejofobní úpravou ORION® nebo XYLEX®.

Prodejny

Prodejny, ve kterých si můžete naše brýle prohlédnout, vyzkoušet a zakoupit.

více >>

Aktuality

Brýle na lyže a snowboard

22. října 2017

Do oddělení Lyžařské brýle jsme přidali pár kousků pro případ, že byste vyráželi na lyže. Podívejte se! 

Novinky 2017

23. května 2017

Prohlédněte si novinky pro letošní slunné dny. Brýle na vás také čekají u našich prodejců.